Založ si blog

Slovensko proti covidu

Určite ste si mnohí všimli rozkošnú stránku, ktorú zriadilo ministerstvo zdravotníctva s názvom Slovensko proti covidu https://slovenskoproticovidu.sk. Musím povedať hneď na začiatok, že som zástancom slobodného rozhodovania sa. Nech sa každý sám rozhodne či sa očkovať alebo nie. Ale považujem za správne, aby to urobil na základe dostatku informácii pre aj proti. A nie len pre pre pre. Keďže ja sa na veci rád pozerám z iného hľadiska ako je v móde, tak som si založil tento blog.

Tak som sa na tú stránku vybral. O budovaní si silnej imunity samozrejme ani slovko. Ale ako neodborník hľadám odpovede na otázky, ktoré mám, odkedy Pfizer vytrúbil do sveta, že má vakcínu. Tak som tam chvíľu pobudol. Tie otázky sú, či vakcína naozaj chráni proti covidu, či zaočkovaný človek neprenáša vírus (keďže ma ,,osobnosti“ presviedčajú, že tým, že sa nechám opichať, chránim svoje okolie) a či existuje záruka, že sa nemusím báť dlhodobých nežiadúcich účinkov.

K tomu či vakcína naozaj chráni pred covidom som sa podozvedal toto: Ako dlho bude táto ochrana trvať, nie je v súčasnosti známe. Vakcína od Pfizeru má účinnosť 95%, tá od Moderny 94%. Takže 4 resp 5 zo 100 ľudí sa nechajú očkovať zbytočne. Aby som si overil veci aj z inej strany, tak som opäť raz zašiel bližšie ku zdroju a to na stránku FDA, americkej vládnej agentúry U.S. Food and Drugs Administration a našiel si tam príbalový leták https://www.fda.gov/media/144414/download. A tam sa ešte stále k vakcíne píše toto : ,,The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is a vaccine and may prevent you from getting COVID-19. There is no U.S. Food and Drug Administration (FDA) approved vaccine to prevent COVID-19. The Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine may not protect everyone.“ To isté aj o Moderne. Neviem nakoľko sa správy z FDA a MZ majú stotožňovať, ale na istote mi to rozhodne nepridalo.

Na moju druhú otázku, či môžem byť prenášač vírusu aj keď budem zaočkovaný som sa dozvedel toto. Keďže ochrana nenastupuje okamžite po očkovaní a nie je vyvinutá u všetkých zaočkovaných osôb, je nevyhnutné, aby ste napriek očkovaniu chránili seba a svoje okolie dodržiavaním pravidiel (držte si odstup, dodržiavajte hygienu, noste rúško, pravidelne vetrajte). Hmmm opäť raz ste mi na istote nepridali. No nič a moja posledná otázka.

Aké sú dlhodobé nežiadúce účinky vakcíny? Naopak, pri vakcínach proti Covidu nie je dôvod na obavu z dlhodobých vedľajších účinkov. Všetky vedľajšie účinky popísané v príbalovom letáku vakcíny od spoločnosti Pfizer sú krátkodobé. Dlhodobé účinky sú pri vakcínach vo všeobecnosti raritné. Uff tak aspoň niečo ma potešilo. Netreba sa obávať…či….ČO?! Dlhodobé účinky sú pri vakcínach VO VŠEOBECNOSTI raritné. Ale mňa nezaujímajú vakcíny vo všeobecnosti , ale táto konkrétna proti covidu od Pfizeru a Moderny!!! Čiže zase raz som odpoveď nenašiel. Tak som opäť raz hodil očko na stránku FDA a tam stále svieti These may not be all the possible side effects of the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine. Serious and unexpected side effects may occur. Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine is still being studied in clinical trials. Takže vážne a neočakávané nežiadúce účinky sa môžu vyskytnúť, lebo vakcína je stále študovaná a klinicky testovaná. Mňam. A teraz ma označte za konšpirátora, bludára, kuvika, dezoláta, hoaxera lebo sa vakcíny bojím viac ako vírusu. A bojím sa aj keď mi Ondrej Kandráč, Marek Hamšík, či Adela Vinczeová povedia, že sa mám dať zaočkovať. Ja sa radšej budem vírusu brániť naďalej tak ako viem a tak ako mi to išlo aj doteraz a to budovaním si silnej imunity. A nie je to nič čo mám v génoch, lebo v minulosti som bol chorý každý rok. Imunitu si treba vybudovať tvrdou prácou na sebe.

Pri čítaní si príbalového letáku som narazil ešte na jednu mňamku.

Hlásenie vedľajších účinkov
Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára, lekárnika alebo zdravotnú sestru. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii. Vedľajšie účinky môžete hlásiť aj priamo na národné centrum hlásenia uvedené
v Prílohe V a uviesť číslo šarže, ak je k dispozícii. Hlásením vedľajších účinkov môžete prispieť k získaniu ďalších informácií o bezpečnosti tohto lieku. Takže nám opäť raz dali najavo, že vakcínu na nás testujú? A preto treba začať zdravotníkmi, ktorých momentálne najviac potrebujeme a starými ľuďmi, ktorí majú zdravie najslabšie? Tzv. osobnosti ma presviedčajú, že mám svoje zdravie vložiť do rúk odborníkom. To, že je niekto odborník, nie je zárukou úspechu. Musí byť odborník aj v morálke. Odborníci vynašli aj atómovú bombu, či akciový trh na ktorom nechutne bohatnú. Neboli to žiadni konšpirátori ani hlupáci, boli to kapacity o akých ja môžem iba snívať. Po tom všetkom čo sa udialo doteraz, ja neverím už nikomu. Ja si svoje zdravie chránim sám.

Aby som nevyznel ako človek, ktorý iba hejtuje a nenavrhuje riešenia. Aj ja mám riešenie ako vyhrať nad vírusom. A zatiaľ sa mi darí. Chrániť si telesné zdravie a aj duševné, lebo sú prepojené. Užívať vitamín D, vo väčšom vitamín C (1-2g denne, s rozumom), vyvážená strava, jesť veľa ovocia a zeleniny, chodiť na vzduch, do prírody, cvičiť, otužovať, mať dostatok spánku, nestresovať sa, mať pokoj v srdci, pozitívne myslenie.

A na záver. Pani Zuzka, Váš slogan, že vakcína je sloboda, je viac ako strašidelný. Od známej postavičky, čo si nechá za to zaplatiť by som to bral, ale od prezidentky to znie naozaj zle. Nie vakcína oslobodzuje, ale pravda Vás oslobodí. A preto ju tak silno hľadám.

Protesty, referendum…asi nie…

05.05.2021

covid ekonomika zdravie

Diablov experiment

08.04.2021

V nadväznosti na blog (https://lukas77s.blog.pravda.sk/2021/03/11/kolektivna-agresia/), v ktorom som popisoval dehumanizačné javy v spoločnosti, ktoré sa dejú keď ľudia podľahnú davovej psychóze a v ktorom som popísal jeden psychologický experiment, nad ktorým by sa mal každý zamyslieť, by som rád dal do pozornosti ďalší experiment, pre tých, ktorí nepoznajú. Diablov [...]

Odpustiť ≠ zabudnúť. Je to proces.

04.04.2021

Odpustenie je téma, ktorá je pre medziľudské vzťahy maximálne nevyhnutná. A teraz v čase pandémie vírusu, pandémie strachu, pandémie davovej psychózy, pandémie likvidovania medziľudských vzťahov, či v čase pandémie úplného ignorantstva, ale aj v čase slávenia Veľkej Noci, môže byť téma odpustenie o to dôležitejšia, pre ďalšie fungovanie našich vzťahov. Keď si [...]

Klíma / Životné prostredie / Enviroment /

Až 99 zo 100 miest najviac ohrozených environmentálnymi rizikami sa nachádza v Ázii

13.05.2021 12:56

Lima, metropola juhoamerického Peru, je jediným neázijským mestom zaradeným do "TOP stovky".

blahová

Čistý deň žiada od Blahovej ospravedlnenie a 60-tisíc eur

13.05.2021 12:42

Exposlankyňa čelí žalobe za výroky, ktoré odzneli v parlamente pri odvolávaní exministra Richtera.

NR SR parlament

Novelu, ktorá má nahradiť núdzový stav, prerokujú poslanci zrýchlene

13.05.2021 12:15, aktualizované: 12:58

Podľa návrhu by mohli byť niektoré opatrenia prijaté nielen v núdzovom alebo výnimočnom stave, ale aj v mimoriadnej situácii.

transport vrtuľník Trenčín koronavírus vojak OS vojačka

Policajtky či vojačky budú na materskej poberať čistý plat

13.05.2021 12:00

Novela má nadobudnúť účinnosť od 1. júla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 42196x
Priemerná čítanosť článkov: 2813x

Autor blogu

Kategórie